zpět na seznam článků

Space Fight – živíte se jako astronaut?

 

Přesnídávka pro futuremany – živíte se jako astronaut? Vzdálilo se Vaše ohnisko příliš od oběžnic pozemských stereotypů? Nabízím Vám rozptýlení při každodenním ometáním hvězdného prachu z pláště ISS. 

Space F!GHT Surově a nevtíravě se nám tu zvukem, téměř připomínajícím vrzání venkovských vrat, otevírá zajímavá fúze živočišnějších zvuků s těmi čistě syntetizovanými. Při poslechu jsme svědky typického kvantovo-improvizačního mechanismu; zákony v této hudbě platící jsou z obecného konformního hlediska neuchopitelné, tak říkajíc „relativní“. Vzhledem k improvizační odvaze se dá hovořit i o poměrně slušné seřízenosti tohoto soustrojí. Ze zvukového smetí se tu a tam vynořují zachytitelné stopy melodií a utříděnějších ploch. Míra entropie je však u této entity poměrně vysoká.

Jde o takovou zahuštěnou polévku, z které lžící vyhrábnete tu mrkev, tu asteroid, jinak je to zvukově spojitá, neustále se přelévající hmota. Jedná se o klidnější formu spíše pocitově srovnaných zvukových svazků. Můžete například ucítit závan jamajského slunce, které prořeže beatnické ságo a celé to pak sežvýká a stráví nějaký FX. Tento už Vás neodvolatelně s celou scénou přesune do postkatastrofické sci-fi hry. 

Osobně jsem ctitel experimentu a z něho pramenící neustávající improvizace. Jistě této partičce chybí nějaké nosné a silné hudební téma, to však není cílem. Svým konáním dobře navozují atmosféru dobře zaplněnou zvukovou plochou. Odkaz na ně si nenechávám, ale rád jsem to slyšel.

 

Přehrát celé album zdarma:

 

PŘEHRÁT VIDEA!

Josef Lopta

autor článku
 

Jmenuji se Josef Lopta a jsem podomní maloobchodník s elektrony. Jsem vyznáním solipsista.

Diskuse k článku