zpět na seznam článků

VIDEO: Pivec & Jirucha míří do klubů.

Mladý jazzový varhaník Ondřej Pivec (25) žijící v New Yorku se na skok vrátil do Čech, aby se v lednu představil na několika vystoupeních se svým kvartetem a také se svým novým projektem, big bandem Bucinatores, který uvede koncertem v pražském klubu Jazz Dock 19. ledna 2010. Jde o první klubové vystoupení tohoto big bandu vůbec.

Ondřej Pivec vytvořil osmnáctičlenné seskupení společně s vynikajícím trombonistou a dirigentem Janem Jiruchou mladším. Big band sestává z původního Pivcova Organic Quartetu a dalších 15 hudebníků původního ansámblu Bucinatores Orchestra. Hudebně jde především o originální kompozice Ondřeje Pivce, ale i dalších členů jeho kvartetu a také Jana Jiruchy. Big band se českému publiku představil již dvakrát – poprvé to bylo letos v létě v pražském divadle Disk, kde natočil DVD (vyjde v roce 2010 u Animal Music). Podruhé se big band představil v říjnu 2009 v rámci série Spotlight festivalu Struny Podzimu.

Pivcova jedinečnost tkví rovněž v šíři jeho hudebního působení: je nejen varhaníkem, pianistou, občasným zpěvákem, ale především skladatelem a aranžérem. V New Yorku také vyučuje své žáky hru na hammondovy varhany.

Pražský klub Jazz Dock naleznete na Janáčkově nábřeží 2 na Smíchově.

Přejeme příjemný hudební zážitek!

Poznámka redakce: Více o koncertech Ondřeje Pivce naleznete na jeho webových stránkách nebo v našem kalendáři www.ejazz.cz/…ncert-venues.

Dominika Janigová

Diskuse k článku