zpět na seznam článků

Free Fest Troja 2011

První květnovou sobotu, 7. května 2011, se v Praze uskuteční 4. ročník hudebního festivalu Free Fest Troja. Návštěvníci tak uslyší mix současné hudby na jedné z prvních akcí pod širým nebem v nadcházející festivalové sezóně.

Free Fest Troja se tradičně zaměřuje na hledání neobvyklých souvislostí mezi styly a žánry. Zároveň aktivně vstupuje do tvůrčího procesu prostřednictvím vlastních Electric Jam Bandů, v nichž se setkávají umělci ze světa elektronické taneční hudby a hráči z jazzového břehu, aby společně rozšiřovali hudební řečiště.

14.00 -16.00 – DJ Maceo

DJ Maceo, Foto: Stanislav SoukupAkci zahájí počínaje 14. hodinou DJ Maceo. Muž z Radia Wave, jenž posluchačům nabízí groovy muziku, kterou si oblíbili na dance parties a od nedávna také v pražském jazzovém klubu Jazz Dock. http://www.wa­ve.cz

16.00 -17.00 – MadFinger 

MadFingerDále zahraje šestičlenný soubor MadFinger, jehož hudba si získává na svou stranu fanoušky funku, popu, soulu nebo jazzu.
Pokud se řadíte mezi posluchače alespoň jednoho ze jmenovaných hudebních žánrů, nenechte si ujít vystoupení v čele s Martinem Svátkem alias Joytearzem, který v roce 2009 vystřídal za mikrofonem Markétu Foukalovou. Ostatně byl to právě on, kdo se představil na loňském Free Festu jako frontman skupiny Navigators.
Důvodem, proč byste si neměli nechat ujít MadFinger je také zbrusu nový repertoár, který právě vychází na nové, v pořadí třetí desce Another Chapter. http://www.mys­pace.com/madfin­ger

17.00 -18.00 – DJ Mikuláš electric jam band

DJ MikulášMartin Mikuláš as. DJ Mikuláš je první osobností, která zahraje společně s festivalovým Electric Jam Bandem. Jeho doménou je soul, latin, afro, funk a swing.

Vede jediný funky record shop v Čechách Phono.cz, moderuje každou středu pořad Estereo na Radiu 1 a přes deset let sbírá soulové vinyly z celého světa, které míchá v jedinečný koktejl taneční hudby. Zároveň po nocích jamuje s různými muzikanty. Jací spoluhráči s ním vystoupí na Free Festu Troja? Nechme se překvapit… http://www.fre­efesttrja.cz

18.00 -19.00 – Hi-Fi 

Hi-FiRůznorodost a kombinace všemožných hudebních stylů a žánrů, mezi kterými nechybí v hojné míře elektronika či špetka jazzu („freetekjazz“), najdeme v osobitém vystoupení skupiny Hi-Fi.

V současném složení funguje od roku 2006, avšak už o čtyři roky dříve přišel úspěšný hudební skladatel a příležitostný člen smyčcového souboru Epoque, Petr Wajsar, s nápadem založit originální kapelu opírající se o vtip a humor. Tyto dvě složky jsou totiž neodmyslitelnou součástí Hi-Fi. Uvidíte sami v podvečer na festivalu Free Fest Troja. http://www.mys­pace.com/free­tekjazz

19.00 -20.00 – Face of the Bass

Kapela Face of the Bass v čele s Jaromírem Honzákem, která se nerada zařazuje do kategorie jazz, existuje na hudební scéně již několik let. Dokazuje to například hravost členů, jež na Free Festu rozezní hudbu z čerstvě vydaného eponymního alba.

Face of the Bass, foto: Salim IssaV autorských skladbách uslyšíme kombinaci elektroniky s živě tvořenou jungle rytmikou a instrumentalis­tickou virtuozitu muzikantů. Ve stejném duchu a zároveň nečekané jsou i úpravy převzatých skladeb od světových hvězd jako např. švédské kapely Abba nebo norských Jaga Jazzist.

Na festivalu v Tróji se tak mimochodem představí vskutku elity české hudební scény – kromě basisty Jaromíra Honzáka, držitele několika ocenění Anděl, zahraje třeba přední saxofonista Marcela Bárta, který např. s kapelou Open Sextet získal 1. cenu na jednom z nejprestižnějších jazzových festivalů světa v Montreux. http://www.myspace.com/basooblicej

20.00 -21.00 – T.O.P. Dream Company

T.O.P. Dream Company, Ondřej RumlZávěr festivalu bude velkolepý. Předposlední kapela na letošním Free Festu Troja čítá 12 členů a jejich společná energie se na posluchače přenese již s prvními tóny. Funk´n´soulová formace T.O.P. Dream Company existuje od roku 2004 a už v samotném začátku ji inspirovaly americké R&B kapely Tower of Power či Earth, Wind and Fire.
Vokální sekci T.O.P. Dream Company tvoří trio Marta Balážová, účastnice finálové dvacítky soutěže Česko hledá superstar, Ondřej Ruml, druhý v soutěži X-factor a Martin Růža, jednoduše vegetarián.
Doprovodu se chopí neméně neodolatelní muzikanti, kteří jako celek dodají ten správný entuziasmus a skvělou náladu. http://bandzone.cz/topdreamcompany

21.00 -23.00 – Electric Jam Band

Po DJ Mikuláši, jehož vystoupení s jazzmany je plánováno na 17. hodinu, začíná zhruba od 21. hodin obdobný improvizační program, kde si budou moci festivaloví účinkující či návštěvníci společně zajamovat.

Místo konání festivalu:
Sportovní areál Loděnice
Vodácká 789/8
171 00 Praha-Troja

>>Mapy.cz<<

Web festivalu:

www.freefesttroja.cz

TZ

TZ je tisková zpráva, kterou rozesílají organizátoři a organizace novinářům. Dá se kompletně převzít a publikovat jako článek, jako v tomto případě, nebo v lepším případě lze TZ použít jako materiál pro napsání originálního článku :-)

Diskuse k článku