zpět na seznam článků

BRING THE NOISE s Poetic Filharmony

V pátek nás čeká vyvrcholení prvního ročníku akce Bring the Noise v klubu Matrix. Představí se akademicky vzdělaná kapela Poetic Filharmony, která o půlnoci odehraje živý koncert položený do roviny junglu a drum and bassu. Hudební lahůdka! Drum and bass budou na této párty hrát z desek DJs Anus, Honey, Snookey, Emphonic a Saym. 

Bring the Noise je speciální drum&bass akcí, která představuje živé nástroje a projekty spolu s DJs. V letošním roce se v Bring the Noise představili Le Pneumatiq, Robick jungle drummer, trumpetisté Chris Vern a Dawe, bubenický projekt Dramajacqua, saxofonisté Philip Noha a Hodjohn vedle mnoha DJs a MCs.

Poetic Filharmony, foto: Martina Simkova

Aktuální akce je opravdovým vyvrcholením roku 2011, protože se jí zúčastní jazz-rocková formace Poetic Filharmony, tedy první hudební skupina přicházející z druhého břehu zlámaných beatů (zatím byly všechny účinkující projekty spíše z oblasti elektronické hudby). Ovšem Poetic Filharmony zahrají junglový set, asi nejsilnější ve své historii. K tomu je budou nutit a inspirovat kvalitní sety djů tohoto Bring the Noise, hrát bude zkušený Anus z Basetix Unity, Let it Rollu a DNB Rodea, dj Honey ze Shadowboxu, třetí místo v kategorii Objev roku djka Snookey, producent a dj Emphonic a zástupce nastupující djské generace Saym z Urban Traffic.

Poetic Filharmony vznikli v roce 2003 a na českou hudební scénu přinesli neotřelé hudební zážitky mísící našláplý instrumentální post psychydelic rock, jazz fusion a drum´n´bass.
Ikonická je pro zvuk kapely hutná bigbeatová kytara bandleadra Romana Hampachera. Ostrý sound jeho nástroje, který je prohnaný přes speciální selekci kytarových boutique efektů a exkluzivní aparáty Hughes&Kettner, se prořezává napříč zvukovým spektrem, aby se srazil s futuristickými zvuky novodobých analogových syntezátorů Minimoog Voyager a DSI Prophet 08. V záři modravého světla si na jejich nekonečných možnostech v oblasti kurvení (manipulace, deformace, tweakování apod.) zvuků permanentně ulítává cigi, jinak též milovník poctivých bebopových hadic. Nekompromisně tepající rytmika bubeníka Honzy Tscherwa Červenky a slovenského basáka Romana Džačára se inspiruje jak jazzrockovou klasikou, tak moderními tanečními rytmy. Chlapci si tím ventilují svou perverzní zálibu v beatech s mnohočetnými frakturami, lichodobých taktech a obskurních metrech a poetickém pojetí času. Na koncertech dostávají Poetic Filharmony do tranzu publikum i sami sebe. Krédo kapely je: Musí to být psychedelické a musí to mít koule!

Akce Bring the Noise se koná v pátek 2. prosince od 20 hodin a dobrá zpráva je, že do 22. hodiny je vstup pouze za 40 Kč. Po 22 hodině je vstupné 90 Kč. Matrix klub najdete na adrese Koněvova 13, Praha 3 Žižkov a na internetu na www.matrixclub.cz

Line-up Bring the Noise:

20:00–22:30 Honey

22:30–00:00 Snookey

00:00–01:00 Poetic Filharmony (live)

01:00–02:30 Anus

02:30–05:00 Saym b2b Emphonic

Barbora Dušková

Diskuse k článku